Детальніше: https://youtu.be/7529u_LhhhU
Чимало знаменитих людей народились, виросли і здобули путівку в життя у нашому прекрасному селі Романківці. Один із них - академік, громадський діяч, письменник К.Ф.Попович. Ми гордимося тим, що ця людина є вихідцем з нашого села, підтримувала гарні стосунки з Романковецькою гімназією.
Ідея створення музею Костянтина Поповича у рідному селі визрівала давно. Про це мріяв сам академік. Ініціатором цієї доброї справи стала тодішній сільський голова, нині заступник директора з НВР гімназії Любов Іванівна Степаненко. По зернинці учні та вчителі збирали матеріали для музею. У родичів письменника відшукали деякі меблі, які колись стояли в оселі Поповичів. Багато фотографій передала до музею Галина Петрівна Романчук — двоюрідна сестра вченого. Та найбільше експонатів привіз сам Костянтин Федорович. Це книги, картини, нагороди, військові мундири та мантії князя Міжнародного Лицарського Ордена Архистратига Михаїла та Доктора Ноnогіs Саusа ЧНУ, численні фотоілюстрації, копії високих відзнак.
Велику допомогу по створенню музею надав наш односельчанин, письменник В.В.Гандзій, поет В.В.Васкан, методист Чернівецького краєзнавчого музею Є.І. Гаврищук. Та все-таки найбільше праці доклало подружжя Любов Іванівна та Валерій Михайлович Степаненки. Кошти для оформлення музею надали: Чернівецька обласна організація Народної партії, тодішній депутат обласної ради Василь Васильович Козак та романківчанин Володимир Михайлович Пшеничко.
19 березня 2006 року музей було відкрито. На свято приїхав сам академік Попович, а також депутат Верховної Ради Михайло Юзефович Бауер і ще багато поважних гостей.
У нашому музеї немало цікавих експонатів. 280 фотографій, 284 книги, подаровані Костянтину Федоровичу, 22 книги - написані письменником, 2 картини, намальовані його онуком Андрійком, фотопортрет, 17 дипломів, 6 Почесних грамот, герб князя Костянтина Федоровича, посвідчення, запрошення, нагороди та багато іншого. Учні гімназії продовжують збирати матеріал про нашого знатного земляка. Вони відшукують людей, які знають Костянтина Федоровича, учасників підпілля, в якому він брав участь, записують їхні спогади.
Працюють члени дитячого об'єднання „Романковецька паланка",які займаються вивченням-дослідженням „Дитячі та юнацькі роки К.Ф.Поповича", що припадають на роки панування боярської Румунії. Працюють і члени клубу „Ровесник", вони займаються вивченням творчого шляху письменника, який розпочався з 1958р. Рада бібліотекарів описали всі експонати, на кожен з яких є інвентарна картка.