Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Літературно-меморіальний музей К. Ф. Поповича

Дата: 22 квітня 2020 о 07:44, Оновлено 22 квітня 2020 о 09:44

Детальніше:   https://youtu.be/7529u_LhhhU

Чимало знаменитих людей народились, вирос­ли і здобули путівку в життя у нашому прекрасному селі Романківці. Один із них - академік, громадський діяч, письменник К.Ф.Попович. Ми гордимося тим, що ця людина є вихідцем з нашого села, підтримувала гарні стосун­ки з Романковецькою гімна­зією.

Ідея створення музею Кос­тянтина Поповича у рідному селі визрівала давно. Про це мріяв сам академік. Ініціато­ром цієї доброї справи стала тодішній сільський голова, нині заступник директора з НВР гімназії Любов Іванівна Степаненко. По зернинці учні та вчителі збирали матеріали для музею. У родичів письменника відшукали деякі меблі, які ко­лись стояли в оселі Поповичів. Багато фотографій передала до музею Галина Петрівна Романчук — двоюрідна сест­ра вченого. Та найбільше ек­спонатів привіз сам Костянтин Федорович. Це книги, карти­ни, нагороди, військові мун­дири та мантії князя Міжна­родного Лицарського Ордена Архистратига Михаїла та Док­тора Ноnогіs Саusа ЧНУ, чис­ленні фотоілюстрації, копії ви­соких відзнак.

Велику допомогу по створенню музею надав наш односельчанин, письменник В.В.Гандзій, поет В.В.Васкан, методист Чернівецького крає­знавчого музею Є.І. Гаврищук. Та все-таки найбільше праці доклало подружжя Лю­бов Іванівна та Валерій Ми­хайлович Степаненки. Кошти для оформлення музею нада­ли: Чернівецька обласна організація Народної партії, тодішній депутат обласної ради Василь Васильович Ко­зак та романківчанин Володи­мир Михайлович Пшеничко.

19 березня 2006 року музей було відкрито. На свято при­їхав сам академік Попович, а також депутат Верховної Ради Михайло Юзефович Бауер і ще багато поважних гостей.

У нашому музеї немало ціка­вих експонатів. 280 фотографій, 284 книги, подаровані Костян­тину Федоровичу, 22 книги - написані письменником, 2 кар­тини, намальовані його онуком Андрійком, фотопортрет, 17 дипломів, 6 Почесних грамот, герб князя Костянтина Федоровича, посвідчення, запрошен­ня, нагороди та багато іншого. Учні гімназії продовжують зби­рати матеріал про нашого знат­ного земляка. Вони відшукують людей, які знають Костянтина Федоровича, учасників підпілля, в якому він брав участь, записують їхні спогади.

Працюють члени дитячого об'єднання „Романковецька паланка",які займають­ся вивченням-дослідженням „Дитячі та юнацькі роки К.Ф.Поповича", що припада­ють на роки панування бо­ярської Румунії. Працюють і члени клубу „Ровесник", вони займаються вивченням творчого шляху письменника, який розпочав­ся з 1958р. Рада бібліотекарів описали всі експо­нати, на кожен з яких є інвен­тарна картка.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.